Нова лісова дорога ще ближче зблизила Костопільський і Березнівський райони

06.02.2019 - Олександр Никончук

Тепер від Костополя до села Купля Березнівського району можна потрапити навпрошки через ліс, по новій білощебеневій дорозі, яку цими днями відкрили костопільські лісівники.

На сьогоднішній день протяжність лісових доріг з твердим покриттям у нашому лісгоспі становить 40 кілометрів, – розповідає директор ДП «Костопільське лісове господарство» Олександр Мелещук. – Дорога, яку щойно відкрили, має протяжність 9,8 кілометрів. Її будівництво розпочалося у 2007 році і велося у кілька етапів. Торік ввели в експлуатацію 2,8 кілометра і затратили на це 1,5 млн грн. Ця лісова дорога є дуже важливою та необхідною. Адже тут немало боліт і раніше сюди затратно було доставляти людей, через що виникали труднощі у виробничій діяльності. Сюди не могли добратися пожежні автомобілі, позначалося це й на оперативності роботи мобільних груп з охорони лісу.

Свою думку про важливість цієї дороги висловив начальник Рівненського обласного управління лісового і мисливського господарства Віталій Сухович. Він зауважив, що ця лісова дорога важлива не лише для виконання внутрішніх лісівничих робіт, а й для місцевих жителів. Вона зробить ближчими два райони. А оскільки в Костопільському районі є потужні деревообробні підприємства, то дорога значно полегшить самовивіз деревини для цих підприємств. А якщо діятимуть такі підприємства, будуть робочі місця людям, розвиватиметься економіка району, а лісівники суттєво скоротять витрати на пальне та запчастини.

Головний лісничий Віталій Стельмащук розповів, що добре пам’ятає той час, коли тут були непрохідні болота. Особливо ж хвилювалися лісівники у пожежонебезпечний період, аби пожежі в лісі не сталося, бо дістатися сюди пожежним автомобілям було неможливо.

Після відкриття дороги відбулися збори трудового колективу ДП «Костопільське лісове господарство» з підбиття підсумків роботи за 2018 рік. У їх роботі взяли участь голова обласної ради Олександр Данильчук та голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Володимир Якимчук.

Про те, як працював колектив Костопільського лісгоспу у 2018 році, розповів директор підприємства Олександр Мелещук. З його доповіді видно, що сьогодні лісгосп є потужним і важливим об’єктом всього народногосподарського комплексу Костопільщини та входить до числа найбільших бюджетоутворюючих підприємств. У 2018 році сплатило державі різних податків, зборів і платежів у сумі більше 56,5 мільйона гривень. У минулому році костопільські лісівники створили лісові культури на площі 215 га, що становить 130% до планових завдань. Природне поновлення виконали на площі 110 га, а догляд за лісовими культурами провели на площі 756 га.

Серед проблем, які найбільше турбують лісівників, всихання соснових насаджень та охорона лісів від самовільних рубок і браконьєрів.

Високо оцінив внесок костопільських лісівників в економіку Рівненщини голова обласної ради Олександр Данильчук, котрий у своєму виступі подякував їм за нелегку роботу.

Володимир Якимчук відзначив діяльність профспілкової організації Костопільського лісового господарства. Воно вже багато років поспіль є серед кращих в організації трудового суперництва, організації культурно-масових та спортивних заходів. Володимир Якимчук зазначив, що профспілки намагаються активно відстоювати інтереси галузі. Доведеться робити це і в нинішньому році, позаяк Кабінет Міністрів України планує й надалі збільшувати податковий тиск, який може просто знищити лісову галузь.

Про те, що адміністрація та профспілковий комітет підприємства справно виконують пункти колективного договору, говорила у своєму звіті голова профкому Тетяна Доманська. Після її звіту було зачитано колективний договір на 2019 рік, який дружно підтримали усі делегати конференції.

Затим відбулася церемонія нагородження грамотами та подяками кращих виробничників у трудовому суперництві.

Публікації