Об’єднанню громад нема альтернативи переконаний голова Рівненської облради Олександр Данильчук

27.03.2019 - Богдан Синів

27 березня на Костопільщині з робочим візитом побував голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук. Головною метою очільника облради було детальніше знайомство з тим, як тут впроваджуються процеси децентралізації та станом закладів соціально-культурної сфери у сільській місцевості.

Олександр Данильчук разом із депутатом обласної ради Русланом Потапчуком, головою райдержадміністрації Олександром Середою, депутатом районної ради Тамарою Зулайкхі відвідав Деражненську ОТГ, Яполотську, Малостидинську, Великостидинську, Великомидську, Маломидську та Гутянську сільські ради.

Вдалим прикладом впровадження децентралізації та президентських ініціатив сьогодні є Деражненська ОТГ. Тут вчасно зорієнтувалися в процесах, які відбуваються в суспільстві, чим змогли залучити із державного бюджету до скарбниці новоутвореної сільської ради чималі субвенції на розвиток інфраструктури. Тому й не дивно, що всього лише за два роки, що минули після об’єднання трьох сільських рад (Деражненської, Дюксинської, Постійненської), тут очевидним є поступ вперед по розвитку соціально-побутової сфери, який неодмінно призведе до покращення життя людей.

Особливо відчутними є зрушення, що стосуються медичної реформи. Минулої осені у селах Дюксин та Постійне почали будувати амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з житлом для лікарів. Олександра Данильчука цікавило, в якому стані перебуває сьогодні їх будівництво, тому вирішив завітати у село Постійне. Сільський голова Олександр Пустовіт, який навідується сюди мало не щодня розповів, що будівельні роботи здійснюються згідно графіка і вже через місяць-другий обидві амбулаторії запрацюють.

Реалії Деражненської ОТГ поки що є лише мрією для жителів населених пунктів Мидського напрямку. Ось уже десятки років тамтешні села поступово чахнуть і демографічно бідніють. Тут проблем, хоч греблю гати. Втім, дивини у цьому нема, бо, як мовлять мудрі, на старих підвалинах неможливо звести добротний будинок. А отими просівшими підмурівками, і це відомо кожному, є ще колишня радянська система управління у місцевому самоврядуванні. Втім, сьогоднішні ініціативи Президента України дають змогу докорінно змінити ситуацію і закласти по-справжньому міцні мури розвитку громад, але, на жаль, не всі очільники існуючих нині сільських рад від цього у захваті. Продовжують жити за принципом: краще бути першим хлопцем на селі, аніж другим у місті. Шкода лише, що через таку позицію, самі вони поки що залишаються бути першими, тоді як очолювані ними громади – другими.

На хибність такої позиції сільських голів та місцевих депутатів Олександр Данильчук, Руслан Потапчук, Олександр Середа та Тамара Зулайкхі вказували людям під час зустрічей з головами сільських рад та селянами на сходках сіл у Малому та Великому Стиднях, а також у розмові з колективами Гутянської, Маломидської, Великомидської та Яполотської загальноосвітніх шкіл.

– Найбільшою проблемою сіл Мидського напрямку є те, що ці громади не зорієнтувалися вчасно і не зробили ОТГ, через що втратили великі кошти, які дозволили б сьогодні розвиватися, – висловився під час зустрічей із місцевими керівниками та жителями голова райдержадміністрації Олександр Середа. Він, а також депутат обласної ради Руслан Потапчук та голова обласної ради Олександр Данильчук звернули увагу педагогічних працівників на те, що вони повинні стати справжньою елітою в селах та всіляко сприяти процесам децентралізації. Бо лише цей шлях дозволить підняти голови людям з низинки.

– Невдовзі на Рівненщині буде утворено три райони: Рівненський, Сарненський та Дубнівський. Тому дуже важливо, аби Костопільщина влилася до новоутвореного району не маленькими, а потужними та самодостатніми громадами. Всі повинні зрозуміти, що альтернативи об’єднанню громад сьогодні нема, – підсумував Олександр Данильчук.

Публікації