Костопільський базальт позначує Хресну дорогу Ісуса у Зарваниці

29.03.2019 - Олександр Борисенко

У християн триває Великий Піст – час для примирення з ближніми та покаяння. Тож не дивно, що цими днями чимало людей намагаються побувати у місцях, які випромінюють Божу благодать та спонукають замислитися над змістом нашого земного життя. Багатьох дороги ведуть до Марійського духовного центру Зарваниця, що у Теребовлянському районі Тернопільської області. Тут розташовані храм Пресвятої Трійці, Святотроїцький монастир студитського Уставу, дерев’яна хрещата церква Різдва Пресвятої Богородиці, собор Зарваницької Матері Божої, церква Пресвятої Євхаристії, надбрамна церква Благовіщення, храм копії хатинки Матері Божої з Назарету.

Зарваниця своєю чудотворною іконою Матері Божої прославилася в усьому християнському світі. А ще тут є символічна хресна дорога, якою можуть піднятися всі охочі та співпережити муки та терпіння Ісуса Христа.

Хресна дорога позначена 14-ма стаціями, біля кожної з яких віряни зупиняються, проникаються епізодами мук Спасителя, моляться за прощення гріхів. Йдучи Хресною дорогою в Зарваниці, християни співчувають Христу, духовно беруть участь в Його стражданнях, глибше усвідомлюють, наскільки великою є любов Спасителя до людей.

Цікавим є те, що стели, які наочно показують Христові муки та страждання, виготовлені з костопільських базальтів. Про це розповіла монахиня пані Стефанія, котра є відповідальною за Хресну дорогу.

Ще одним дивом на території Марійського духовного комплексу у Зарваниці є унікальний комплекс культових споруд Святої Землі «Український Єрусалим», який відображає копії Гробу Господнього; Голгофи – гори, на якій розіп’яли Ісуса Христа; Оливкового саду, де Ісус молився перед арештом. Також тут можна побачити Сходи Покаяння (Святі Сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата; купіль Витезда, де оздоровлювалися хворі; Левові (Ліонські) ворота та Вежу Давида.

У Зарваниці є цілюще джерело Святої Анни, краєзнавчий музей, співоче поле на 5 тисяч місць, пам’ятник українським емігрантам-заробітчанам. Це місце справедливо називають «українським Лурдом». Побувайте – не пошкодуєте!

Публікації