«Веселкове розмаїття успіху» – свято науки, таланту, інтелекту

22.05.2019 - Оксана Головач, методист Костопільського відділу освіти

– під таким девізом проходила церемонія віншування талановитих учнів, яка відбулася 22 травня на базі культурно-дозвіллєвого центру «ДБК». Величальними позивними розпочалася найпрестижніша подія для освітянської спільноти Костопільщини – ХXІ районний зліт «Творча обдарованість», який вшановує обдарованих дітей, що стали переможцями Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів, конкурсів, турнірів, змагань та їх наставників. Традиційно головним меценатом заходу стало деревообробне підприємство ТОВ «Свиспан Лімітед».

Вступним словом церемонію нагородження талановитих школярів відкрив голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук: «Щиро вітаю обдаровану молодь, усіх тих, хто в нелегких випробовуваннях виборов перемоги, утвердив кропітку працю свого наставника-вчителя, – підкреслив очільник обласної влади. – Нехай ця перемога буде лише першою з ваших перемог, нехай за досягненнями в навчанні буде ще багато життєвих здобутків». Олександр Данильчук у своєму виступі запевнив, що він завжди буде підтримувати ініціативи, спрямовані на розвиток інтелекту та творчості обдарованих юних громадян.

Голова обласної ради цьогоріч долучився до меценатської допомоги в проведенні свята, відзначивши грошовими винагородами переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та цінними подарунками позашкільні заклади міста.

Зі словами вітання звернувся до талановитої учнівської молоді Олександр Середа, голова Костопільської районної державної адміністрації: «Сьогодні тут, у нашій залі, – кращі із кращих. Ті, хто славиться навчальними досягненнями, заглиблюється в таємниці наук і досліджень, хто не шкодує себе на спортивних майданчиках, дарує свій талант, творчість вдячним глядачам. Ви знову і знову доводите, що ви – найкращі».

Голова Костопільської районної ради Сергій Ткачук зазначив, що усі вагомі здобутки освітньої галузі району є результатом творчості і таланту учнів, розуму і майстерності наставників, небайдужості батьків. «Святом я дуже задоволений, адже бачити перед собою таке талановите майбутнє нашої країни і вогник в їх очах – надзвичайно приємно. Бажаю учасникам зльоту надалі трудитись і досягати висот. Нам є ким пишатися».

Варто зазначити, що у квітні 2019 року зусиллями депутатського корпусу Костопільської районної ради на чолі з головою Сергієм Ткачуком, та за сприяння голови районної державної адміністрації Олександра Середи, було прийнято районну програму «Творча обдарованість на 2019-2021 роки», якою скеровано кошти на проведення урочистого зльоту та грошові премії працівникам позашкільних закладів освіти району.

«Ви − наша надія, гордість та майбутнє. Приємно, що на зльоті поціновують саме таких дітей: розумних, талановитих, творчих, підтримують педагогів, що якісно готують вихованців до перемог у інтелектуальних, спортивних, мистецьких конкурсах та змаганнях», − ось так до привітань освітянської еліти району, вручення грамот, грошових винагород та квітів долучилися меценати: директор деревообробного підприємства «Свиспан Лімітед» Юлія Федишин.

На сьогодні «Свиспан Лімітед» – це потужний виробник, що завоював довіру мільйонів споживачів по всьому світу. Сьогодні з костопільської деревостружкової плити виготовляються меблі в Італії, Франції, Німеччині, Швеції, Фінляндії та в інших країнах світу. Успіху підприємства сприяє робота близько 700 працівників – це оператори, технологи, інженери, енергетики, механіки – колектив справжніх фахівців, який постійно поповнюється молодими і талановитими кадрами. Тому розвивати, сприяти успіху та реалізації молоді, допомагати визначатись з вибором професії – на підприємстві вважають пріоритетним завданням. Уже понад 17 років «Свиспан Лімітед» надає грошові винагороди талановитим та творчим школярам, які мають великі перспективи стати успішними професіоналами, у тому числі і у сфері деревообробки. Цьогоріч «Свиспан Лімітед» спрямував 65 тисяч гривень на проведення ХХІ районного зльоту «Творча обдарованість» та ще понад 50 тисяч гривень надав протягом року для перевезення школярів на обласні олімпіади, змагання та турніри.

«Це свято віншує розумних, талановитих учнів, підтримує педагогів, які ведуть своїх вихованців до перемог. У такому прекрасному тандемі вони досягають вагомих результатів у науці, спорті та мистецтві», − сказав у своєму виступі Василь Кльоп, депутат обласної ради, який уже не перший рік є меценатом освітянських проектів.

Ось і на ХХІ зльоті «Творча обдарованість» Василь Кльоп відзначив преміями переможців заключного етапу V Всеукраїнського турніру юних філософів і релігієзнавців – команду Костопільської загальноосвітньої школи №3 І-ІІІ ступенів та їх наставника Тетяну Антонюк.

Грошову премію від депутата отримала також Світлана Жульжик – член національної збірної команди України, кандидат у майстри спорту, яка у 2019 році стала переможцем юнацького та юніорського чемпіонатів України в бігу на 800 м, Міжнародної матчевої зустрічі серед юнаків та дівчат у приміщенні з бігу на 800 м у м. Стамбул (Туреччина) та Міжнародної юніорської матчевої зустрічі з бігу на 800 м у м. Пітешть та її тренера-викладача Тетяну Фінчук.

Гості свята, проректор із науково-методичної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Надія Мельник, заступник голови міської ради, Володимир Волос, відзначили, що перемога у Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах та змаганнях для більшості дітей стане стартовим майданчиком для їх творчого, інтелектуального та духовного росту.

Із вітальним словом звернулася до всіх присутніх начальник відділу освіти Наталія Беляновська, яка підкреслила, що нам є чим пишатися, адже за рейтинговими показниками Костопільський район посів І місце на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, виборовши 20 призових місць. Результативною є участь наших дітей на Всеукраїнському (третьому) етапі змагання, зокрема, Назарій Козачок, учень 11 класу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, та Анастасія Гілевич, учениця 11 класу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, зайняли ІІ місця у секціях «Екологія» та «Лісознавство», а Тетяна Вовчук, вихованка 11 класу Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т.Г.Шевченка», виборола ІІІ місце у секції «Українська мова». За забезпечення активної участі обдарованої учнівської молоді у ІІ та ІІІ етапах конкурсних змагань відділ освіти Костопільської районної державної адміністрації був визнаний «Кращим відділом освіти 2019 року».

Цьогоріч команда учнів-олімпійців посіла третє місце серед районів області, здобувши 41 призове місце на обласному етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

Високі результати продемонстрували школярі у предметних турнірах, виборовши І місце в обласному етапі Всеукраїнського турніру юних філософів та релігієзнавців, ІІ місце – в обласному етапі Всеукраїнського турніру юних правознавців, два ІІ місця – турнірі юних істориків. Приємно, що вперше команда школярів Костопільської загальноосвітньої школи №3, що представляла Рівненщину на заключному етапі V Всеукраїнського турніру юних філософів і релігієзнавців, посіла І місце серед 20 команд-учасниць. Підсумовуючи значення цьогорічних наукових здобутків учнів, Наталія Беляновська висловила сподівання, що отриманий досвід, знання і досягнення стануть запорукою майбутніх життєвих перемог.

Цьогорічна церемонія нагородження обдарованих дітей пройшла урочисто й емоційно: традиційна червона доріжка, квіти, оплески шанувальників, фотосесії, інтерв'ю, вітання, посмішки. Учасники заходу мали можливість отримати нагороди в номінаціях «Розумник року», «Ерудит року», «Дослідник року», «Креативність року», ««Інтелект року», «Спортивна гордість року», «Інтелектуальна гордість-2019», «Учитель нового покоління-2019», «Найкращий заклад року».

Під час проведення заходу було нагороджено 63 учасники зльоту у 100 позиціях. Це переможці та призери ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів, ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів, змагань, акцій.

Зрозуміло, що за кожним високим результатом, кожним досягненням стоїть учитель-наставник, його щоденна, системна та кропітка праця. Червоною доріжкою зі своїми вихованцями пройшли 80 учителів закладів загальної середньої освіти району, які разом із батьками вели непростими шляхами дітей до перемог, досягаючи високих результатів. Педагоги отримали грошові винагороди від районної ради та адміністрації, квіти від міського голови Євгенія Денисюка.

Традиційним на святі є вручення перехідного символу «Мудра сова» навчальному закладу, учні якого вибороли найбільше призових місць у Всеукраїнських олімпіадах, турнірах та конкурсах. Цьогоріч такий символ завоювала команда учнів Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім. Т. Г. Шевченка», яка отримала від Олександра Данильчука, голови обласної ради, цінний подарунок.

Щемливим і водночас урочистим моментом заходу було вручення дипломів учителю історії Костопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія ім.Т.Г.Шевченка» Наталії Удодік та учню 11 класу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Назарію Козачку, яких нагородили у номінаціях «Учитель нового покоління-2019» та «Інтелектуальна гордість-2019».

Гарним подарунком для всіх гостей, учасників зльоту були виступи вихованців БШЮ. Атмосферу свята створили всі присутні. Вихованці позашкілля, учні закладів освіти, кожен із нагороджених адресували слова вдячності своїм вчителям та батькам за знання та підтримку, за проведене дійство.

На завершення свята ведучі заходу побажали усім: «Робіть своє життя яскравим, різнобарвним, не шкодуйте тепла для тих, хто поруч із вами, будьте щирими і людяними. Головне – мрійте і вірте, що мрії збуваються!».

Публікації