На першій раді регіонального розвитку Костопільщини визначили стратегію розвитку Костопільського району на 2019-2021 роки

12.12.2018 - Володимир Петринчук

Кожна людина найбільше любить ту землю, на якій народилася і дала життя своїм дітям. З волі Творця світу, ми з’явилися на Божий світ в Україні – на багатій землі зі славною, та, на жаль, страждальною історією.

Так сталося, що ми, українці – люди, котрі живуть в самісінькому центрі великої Європи, впродовж багатьох століть чомусь так і не зуміли утвердитися у цьому світі. Бо, як стверджують історики, на заваді цьому завжди були міжусобні чвари.

Здавалося, що після здобуття незалежності у 1991-му році, Україна врешті зміниться кардинально і займе гідне місце у світовому співтоваристві. Проте цього не сталося. А все через те, що попередні очільники країни так і не зуміли об’єднати народ в єдину державу.

Втім, як повчають мудреці, у кожного народу завжди є шанс на спасіння і визначення свого місця у світовій спільноті. І, схоже на те, що такий шанс для України настав після обрання президентом Петра Порошенка. Нарешті, і ми це бачимо, гетьманську булаву взяла до своїх рук людина, яка поставила собі за мету об’єднати українців та зробити нашу державу могутньою. А досягти цього, як свідчить світова історія, можна лише шляхом реформ, направлених на згуртованість суспільства та покращення життя людей.

Усвідомлюючи те, що могутня споруда може стояти лише на міцних підвалинах, а не на маленьких камінчиках, Президент зі своєю командою вирішив закладати надійне підніжжя для майбутнього розвитку України. Одним із таких пріоритетів, вважає Глава держави, повинна стати децентралізація, яка об’єднає малі території у значно більші та самодостатні громади. Тому вже сьогодні кожен район повинен розробити собі дорожню карту, яка забезпечить рух у правильному напрямку. Зрозуміло й те, що одноосібно скласти конкретний план дій не під силу. Тому центральною владою й було ініційовано проведення відповідних рад регіонального розвитку. Відбулося засідання такої ради і на Костопільщині. Модератором форуму, на який було запрошено керівників Рівненської області та Костопільського району, голів сільських рад, представників бізнесу, соціальної та культурної сфер, духовенства, громадськості, а також військовослужбовців та волонтерів, виступив голова районної державної адміністрації Олександр Середа.

Відкриваючи засідання першої ради, очільник виконавчої влади Костопільщини підкреслив, що вона є продовженням роботи Ради регіонального розвитку при Президентові України та при Рівненській обласній державній адміністрації під головуванням Олексія Муляренка.

– Сьогодні, – продовжив свій виступ Олександр Середа, ми зібрались, щоб підбити підсумки зробленого за час реформ та поставити цілі на майбутнє, а конкретніше, щоб розробити стратегічний план розвитку району до 2021 року. Олександр Середа зосередив увагу на тому, що зустріч проходитиме у розрізі трьох дискусійних платформ: розбудова економіки району, зміцнення партнерських стосунків; децентралізація та реформи;національна ідея, духовність, сучасне самовираження української нації.

З вітальним слово до учасників зібрання звернулися голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук та куратор Костопільського району, директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук.

У своєму виступі голова облради наголосив на тому, що лише потужні громади, з кількістю жителів від 15 тисяч і більше, зможуть рухати Україну вперед, а Іван Ткачук зауважив, аби цього досягти, треба радитися спільно.

В обговоренні дискусійної платформи «Розбудова економіки району, зміцнення партнерських стосунків» взяли участь голова правління ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» Сергій Кучерук, менеджер зв’язків з громадськістю ТОВ «Українські лісопильні» Наталія Андрійчук, директор ДП «Костопільське лісове господарство» Олександр Мелещук, голова правління ПрАТ «Івано-Долинський спецкар’єр» Галина Довжаниця, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Неля Мартинчук. Названі керівники на конкретних прикладах розповіли про досягнення очолюваних ними підприємств та окреслили проблеми, які треба вирішувати.

Про впровадження реформ та про конкретні приклади успіху громад на другій дискусійній платформі розповіли заступник головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги» Олена Сініцина, начальник відділу освіти РДА Наталія Беляновська, сільські голови Деражненської та Малостидинської сільських рад Олександр Пустовіт та Людмила Король, перший заступник міського голови Андрій Ткачук. Людмила Король зокрема висловила думку, що на сьогодні економічно самодостатньою може бути лише громада з центром у місті Костопіль.

Спікерами на ІІІ дискусійній реформі виступили: заступник командира військової частини А-0532 Віктор Акімов, доброволець Михайло Степчук, депутат Костопільської районної ради Тамара Зулайкхі, військовий капелан, протоієрей Андрій Безнюк. Військовий капелан, протоієрей Андрій Безнюк наголосив на тому, що посправжньому незалежною Україна стане лише тоді, коли буде Єдина Помісна Церква.

До дискусії також долучилися представники громадськості. Зокрема, учасник Революції Гідності та АТО Юрій Івашинюта у своїй промові висловив чимало цікавих ідей з розбудови місцевих громад.

Підбиваючи підсумки першої ради регіонального розвитку Костопільщини, голова райдержадміністрації Олександр Середа визначив стратегію розвитку Костопільського районуна 2019-2021 роки у форматі семи пріоритетів. Це – децентралізація влади, економічна стабільність, розбудова району, утвердження духовності, співпраця і відкритість влади та громади, покращення екології, запровадження реформ.

Публікації