До костопільських дітлахів завітав святий Миколай

19.12.2018 - Олександр Никончук

Якби в День святого Миколая радість малих дітей Костополя можна було перетворити на тепло, то цієї зимової пори тут запанувало б справжнє літо. Безмежне дитяче щастя, віра в здійснення найзаповітніших бажань оселилися цього дня в серцях 1500 юних мешканців. Адже саме стількох хлопчиків та дівчаток у рамках традиційної щорічної благодійної акції обдарували солодкими гостинцями добрі помічники святого Миколая – представники деревообробного підприємства «Свиспан Лімітед», котрі упродовж дня побували у храмі Петра і Павла, на відкритті міської ялинки в центрі міста, відвідали дитяче відділення центральної районної лікарні, спеціалізовану школу-інтернат та інші заклади з дітьми, що потребують особливої уваги та опіки.

Директор підприємства Юлія Федишин розповіла, що основна мета акції – подарувати дітям увагу, тепло та віру в чудеса: «У цей день у нас багато справ, маємо встигнути відвідати всі заклади та святкування, щоб принести радість дітям, які потребують особливої уваги та віри в чудеса. А ми, як дорослі, теж маємо докласти до цього зусиль. Тому наше підприємство з радістю допомагає святому Миколаю порадувати малечу подарунками.»

Вже з самого ранку благодійники завітали у храм святих апостолів Петра і Павла, щоб обдарувати солодкими гостинцями дітей, котрі прийшли на святкову літургію. Настоятель храму, отець Володимир розповів, що в цей день потрібно вшановувати пам'ять великого благодійника та покровителя усіх дітей - святого Миколая, а також звернути увагу громадськості на важливість доброчинності. Діти, котрі відвідують цей Божий храм, підготували інсценізоване свято з віршами та піснями, які прославляють Чудотворця.

Не менш яскраве дійство із розвагами та колядками відбулося й на відкритті міської ялинки в центрі міста. Сюди завітали творчі колективи міського клубу, Костопільського будинку школярів та юнацтва, Костопільської дитячої школи мистецтв, а також вихованці міських шкіл та садочків.

Не стримувала своєї радості учасниця художньої самодіяльності міського клубу Марта Рябчинська, яка прийшла на це величне дійство зі своєю маленькою сестричкою Сашунею.

– Я не перший рік беру участь у святі з нагоди відкриття міської ялинки. Дуже приємно, що воно відбувається не лише з насиченою концертною програмою, а й з подарунками. Тому цього разу прийшла сюди з маленькою сестричкою. Радісно, що тут були представники заводу «Свиспан Лімітед», які частували гостинцями.

Щирими були емоції і маленьких пацієнтів Костопільської ЦРЛ, і їхніх батьків. Директор ТОВ «Свиспан Лімітед» Юлія Федишин привезла для них не лише солодкі подарунки, а й іграшки, які знадобляться, аби розрадити дітей під час недуги. Лунало багато теплих слів, побажань, спілкування було щирим і невимушеним.

Відвідали помічники Миколая і Костопільську спеціалізовану школу-інтернат, де їх зустріли багато радісних облич вихованців закладу. Вони підготували чудовий концерт з казковими героями про силу доброти та любові, а по закінченні заходу Миколай разом із помічниками роздав особливим діткам такі бажані гостинці.

З особливим нетерпінням чекали помічників святого Миколая у Центрі соціально-психологічної підтримки для дітей та молоді з особливими потребами громадської організації «Сонячний промінь». Цим закладом підприємство опікується від першого дня його створення. Дітлахи підготували яскравий концерт та продемонстрували свою майстерність у співах, танцях, грі на інструментах. Усі вихованці отримали солодкі гостинці, а тепла атмосфера заходу залишила приємні враження у серцях не лише дітей, але й дорослих.

Надовго збережуть у своїй пам'яті незабутні враження від зустрічі зі святим Миколаєм діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, батьки яких загинули під час антитерористичної операції. Службою у справах дітей Костопільської РДА їм організували казкове дійство на природі у засніженому Музеї лісу. Тут діток привітали зі святом голова РДА Олександр Середа та директор ДП «Костопільське лісове господарство» Олександр Мелещук, а представники підприємства «Свиспан Лімітед» разом зі святим Миколаєм та чарівною феєю у святковій резиденції Чудотворця роздали дітям солодкі подарунки.

Приємно, що є люди, які своєю благодійністю дарують дітям посмішки та віру у добру казку.

Публікації