«Веселкове розмаїття успіху» – свято науки, таланту, інтелекту

22.05.2019 - Оксана Головач, методист Костопільського відділу освіти

– під таким девізом проходила церемонія віншування талановитих учнів, яка відбулася 22 травня на базі культурно-дозвіллєвого центру «ДБК». Величальними позивними розпочалася найпрестижніша подія для освітянської спільноти Костопільщини – ХXІ районний зліт «Творча обдарованість», який вшановує обдарованих дітей, що стали переможцями Всеукраїнських олімпіад із навчальних предметів, конкурсів, турнірів, змагань та їх наставників.

Герої – не вмирають

16.04.2019 - Лідія Рибенко, член Національної спілки письменників України

У Костопільському районному будинку культури відбулася презентація роману відомого костопідьського письменника Святослава Праска «Сотенний лис». Щойно видану книгу, яку доставив у Костопіль письменник та видавець Володимир Шовкошитий, видано у видавництві «Український пріоритет».

У християн триває Великий Піст – час для примирення з ближніми та покаяння. Тож не дивно, що цими днями чимало людей намагаються побувати у місцях, які випромінюють Божу благодать та спонукають замислитися над змістом нашого земного життя.

Посадили ліс, щоб на радість ріс

28.03.2019 - Олександр Никончук

Любов до природи і його величності лісу варто прищеплювати та розвивати з дитячих років. У цьому переконані працівники ДП «Костопільське лісове господарство». Тому вже традиційно, щовесни, у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», лісівники разом з учнями дев’ятих класів Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №8 займалися прибиранням лісової території та садінням молодих насаджень.

27 березня на Костопільщині з робочим візитом побував голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук. Головною метою очільника облради було детальніше знайомство з тим, як тут впроваджуються процеси децентралізації та станом закладів соціально-культурної сфери у сільській місцевості.

«Хочеш бути щасливим – умій змінити своє життя», – так вчить народна мудрість. І стосується вона не лише окремо взятих людей, а й цілих громад. В тому, що це справді так, дедалі більше переконуються жителі трьох сільських рад на Костопільщині (Деражненської, Постійненської та Дюксинської), які у 2016 році об’єдналися в єдину територіальну громаду з центром у селі Деражне.

На заході були присутні очевидці лютневих подій на Майдані у лютому 2014 року, матері загиблих героїв-земляків, керівництво району, громадськість.

Світіть, як зорі, Україні (до 100-річчя битви за Костопіль)

15.02.2019 - Анатолій Карп’юк, краєзнавець

Після жорстоких боїв із більшовицькою навалою уряд Української Народної Республіки змушений був покинути Київ і перебратися до м. Рівне, яке і стало тимчасовою столицею, бо на Волинській землі ще зберігалася українська влада

Тепер від Костополя до села Купля Березнівського району можна потрапити навпрошки через ліс, по новій білощебеневій дорозі, яку цими днями відкрили костопільські лісівники.

Релігійна громада Свято-Покровської парафії села Мала Любаша висловила бажання перейти до Православної Церкви України. Таку волю в селі виявили 433 парафіяни. Це – переважна більшість прихожан цієї церкви.

Кажуть, що в перемоги багато батьків, а поразка – завжди сирота. Ніхто не знає, які радянські військові частини віддали Деражне в 1941 р. німцям, проте і старе і мале в цьому селі повідомить, що в 1944 р. його визволили тувинські добровольці. Чи так було насправді?

«Якщо хочеш бути щасливим, зумій змінити своє життя», – говорить народна мудрість. Багато жителів Костопільського району погоджуються з цим і навіть намагаються щось змінювати. Бо, щоб розвиватися, треба діяти, а не сидіти склавши руки, адже давно відомо, що під лежачий камінь вода не тече.

За доброю традицією, багато років поспіль, 19 січня, на Богоявлення Господнє, у Костополі, на березі річки Замчисько, в районі стадіону "Колос", православні християни разом з настоятелем Петро-Павлівського храму Української Православної Церкви Київського Патріархату брали участь в освяченні води.

За доброю традицією, у дні Різдвяних свят, у Костополі щороку відбувається районне фольклорне свято «Коляда», за участі творчих колективів Костопільщини. Сьогодні учасники свята колядували на майдані Тараса Шевченка.

Олекса Прокопчук – мужній поет, який визволяв Костопіль

03.01.2019 - Анатолій Карп’юк, краєзнавець

Суховоля... Поліське село на Житомирщині. Навколо ліси та ліси. Задумливі і таємничі. Про що вони гомонять у тихім надвечір’ї, коли сонце кладе свою останню позолоту на скроні високих дерев? Чи не про те, як їхніми стежками давно колись, під час війни, ходив разом зі своїми бойовими побратимами юнак із поетичною душею?!

Музей лісу Костопільського лісового господарства, який знаходиться на території Костопільського лісництва, поряд з автомобільною трасою Рівне-Сарни, з кожним роком набирає все більшої популярності серед жителів нашої області та всієї України.

В Костополі відбулося перше засідання ради регіонального розвитку, на якій було визначено стратегію розвитку Костопільського району на 2019-2021 роки.

Третє відродження «Просвіти» на Костопільщині

08.12.2018 - Святослав ПРАСК, організатор і голова відродженої «Просвіти» Костопільщини у 1989-1993 рр.

На Волинь «Просвіта» прийшла у 1917 році. А перші згадки про просвітянські справи на Костопільщині датуються 1927 роком. Хочу ґрунтовніше зупинитися на третьому її відродженні в кінці 80-их - на початку 90-их років минулого століття на теренах нашого повстанського краю, яку мені тоді доводилося організовувати і очолювати.

Рік тому, у грудні 2017-го, в Костопільському районі утворилася нова Малолюбашанська об'єднана територіальна громада, до якої увійшло одинадцять населених пунктів із трьох сільських рад: Малолюбашанської, Мащанської, Мирненської. На виборах 24 грудня сільським головою було обрано енергійного та досвідченого управлінця Віктора Талащука. Напередодні Дня місцевого самоврядування ми зустрілися з Віктором Флоровичем і попросили розповісти, що вдалося зробити за цей рік, і чи справдилися його сподівання стосовно децентралізації?

У далекому 1913-му році, коли в Костополі була створена скляна гута, яка виготовляла бутлі і скло до гасових ламп, мало хто міг припустити, що через сто років це місто стане одним із центрів скляної промисловості в Україні, а продукція костопільських склоробів поставлятиметься у різні країни світу.

Про це представники ТОВ «Свиспан Лімітед» та ТОВ «Українські лісопильні» розповідали студентам Костопільського будівельно-технологічного коледжу під час зустрічі роботодавців з майбутніми фахівцями. Зустріч відбулася в рамках проведення тижня загально-технічних і природничих дисциплін у навчальному закладі. ЇЇ метою було стимулювання зацікавленості молоді до навчання та знайомство з потенційними місцями роботи.

Лицар свободи із бункера УПА

12.11.2018 - Анатолій Карп’юк, краєзнавець

Маючи прекрасну освіту, він міг би бути успішним художником, жити заможно, але він став борцем за свободу, обрав підпільну криївку з нехитрими засобами друкарства, з побутовими незручностями і постійною небезпекою. Слава до нього прийшла тільки після героїчної смерті. Адже твори художника-борця не одне десятиріччя пролежали у спецфондах більшовицьких чекістів, в архівах волинського НКВС.

Ігри Нескорених цьогоріч проходили в австралійському місті Сідней з 20 по 27 жовтня. Участь в змаганнях взяв ветеран із Рівненщини Андрій Усач. Учасник АТО розповів, чому вирішив випробувати себе у цих Іграх та що для ветеранів означають ці змагання, а також поділився враженнями від Ігор та розповів про свою «золоту» медаль.

Кожен, хто вперше відвідує Костопільський музей лісу, неодмінно зверне увагу на облаштування його території. Підстрижені газони продумано чергуються з клумбами квітів та рокаріями, обладнаними нічною підсвіткою. Окрасою паркового комплексу є дерев’яна капличка святого Володимира, яка не залишає байдужим нікого, хто приїздить до Музею.

Юрій Жилко – син Поліського краю

24.10.2018 - Анатолій Карп’юк, краєзнавець

Із творчою спадщиною Юрія Зіновійовича Жилка тепер мало хто обізнаний, хоча поет у 20-30-х роках минулого століття був активним учасником літературного процесу в Україні. Його життя нагло обірвала енкаведистська куля навесні 1938 року, коли жорстокі сталінські репресії досягли свого жахливого апогею. Так більшовицький режим безжалісно розправлявся із кращими представниками української творчої інтелігенції.

У жовтні 1942 року розпочалася історія Української повстанської армії. Свій перший з'їзд українські повстанці провели у селі Гутвин на Покрову Пресвятої Богородиці. Символічно, що саме у цей день нині відзначаємо державне свято - День захисника України.

Цікаво відзначався Всесвітній день туризму в місті Костопіль. Працівниками Костопільської районної бібліотека для дітей та юнацтва проводився туристичний квест «Мандрівка по місту Костопіль».

ТзОВ «Хмизи-сервіс» повідомляє, у зв’язку зі зміною протягом строку дії тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення обсягу окремих витрат з причин, які не залежать від підприємства, буде проведено перерахування тарифів, за якими відбулися цінові зміни.