Дзвони Чорнобиля душу тривожать

19.04.2019, 10:40

День Чорнобильської катастрофи – чорна сторінка у нашому календарі, і саме цій даті в читальній залі Костопільської районної бібліотеки присвячувався вечір-пам’яті – «Дзвони Чорнобиля душу тривожать».

Ведучі заходу Людмила Глущик та Наталія Цикун розповіли студентам Костопільського медичного коледжу про трагічні події, які відбулися у Чорнобилі 33 роки тому та екологічні наслідки катастрофи. Згадали про всіх тих, хто першими вийшли на лінію вогню. Це 28 перших героїв-ліквідаторів: пожежників двох караулів, операторів та інших працівників ЧАЕС, які були першими рятівниками. Вони вступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію не за наказом командира, а за велінням совісті. Ця аварія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров'ю багатьох поколінь українців.

Захід супроводжувався переглядом учасниками документального фільму під назвою «Чорнобиль та його наслідки», який став пізнавальним для присутніх. Розповіді ведучих переплітались із декламуванням віршів. Учасниками вечора стали студенти Юлія Заремська та Юлія Ничипорук, які зворушливо читали вірш «Чорнобиля гіркий полин», Євгенія Праск декламувала вірш «Сирота» Святослава Праска. Емоційну атмосферу заходу підтримували пісні: «Чорнобильська біда», «Чорнобильська зона». Бібліотекарі організували для присутніх книжкову виставку «Гіркий полин України», на якій представлені книги про ліквідаторів та аварію на ЧАЕС.

Також була запалена свічка пам’яті і хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих героїв, хто відійшов у небуття. Віддаємо шану вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим і пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства. Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.

Наталія Цикун,
завідувач відділу обслуговування Костопільської ЦРБ

Новини